24 września 2020

Idea naszego wydarzenia

Idea naszego wydarzenia

Podziel się ze znajomymi

Od kilku lat w październiku Poczta Polska organizowała bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej. Odbyło się już 8 edycji tego wydarzenia. W tym roku pandemia koronawirusa zmieniła niemal wszystko, nie tylko w świecie wydarzeń sportowych. Jednak nie damy się COVID-19! Pokażemy jaka tkwi w nas siła 💪💪💪 Zaprosimy Was do udziału w biegu, tym razem wirtualnym, jednak z prawdziwymi emocjami i medalami, jak na finiszerów przystało!

W tym roku Poczta Polska obchodzi 462. urodziny. To kolejna rocznica ustanowienia przez króla Zygmunta II Augusta stałego połączenia pocztowego między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń oraz 500. rocznica urodzin założyciela Poczty!
 
Uczczenie urodzin to jeden aspekt tego wydarzenia, drugim, równie ważnym jest zebranie środków na potrzeby młodych sportowców z małych miejscowości. Ten piękny cel realizuje Fundacja Pocztowy Dar, która działa nieprzerwanie od 2010 roku, a od 2012 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
5 zł z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczona właśnie na potrzeby szkolnych klubów sportowych z małych miejscowości. Każdy z biegaczy może przeznaczyć dodatkowe środki w czasie rejestracji do biegu.

TUTAJ zarejestrujesz się do biegu.

 Ostatnio dodane

  • Partnerzy