23 września 2020

Informacje o biegu

Podziel się ze znajomymi

Od kilku lat w październiku Poczta Polska organizowała bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej. Odbyło się już 8 edycji tego wydarzenia. W tym roku pandemia koronawirusa zmieniła niemal wszystko, nie tylko w świecie wydarzeń sportowych. Jednak nie damy się COVID-19! Pokażemy jaka tkwi w nas siła 💪💪💪 Zaprosimy Was do udziału w biegu, tym razem wirtualnym, jednak z prawdziwymi emocjami i medalami, jak na finiszerów przystało!

Przygotujemy medale, do jakich jesteście przyzwyczajeni, wygenerujemy Wam numery startowe, które wraz z pakietem prześlemy po cały wydarzeniu do domu, na pamiątkę, a do tego dołożymy pamiątkowy magnes i okolicznościową koszulkę bawełnianą przy biegu na 5 km i 10 km.  

Do pakietu możesz dokupić limitowaną wysokiej jakości koszulkę techniczną marki AdRunaLine. 

Czujecie się jak na prawdziwym biegu? To dobrze. Tak być powinno. 

Czym ten bieg będzie różnił się od tradycyjnie organizowanego? To, że sami decydujecie gdzie i kiedy biegniecie (oby w przedziale czasowym 10-18 października 2020). To Ty decydujesz czy biegniesz rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od Ciebie! Nie musisz pilnować limitów czasowych, bo ich nie ma. Wybrany dystans możesz przebiec najszybciej jak umiesz, a możesz się dobrze bawić w czasie marszobiegu. 

Co mamy Wam do zaproponowania:

Bieg na 2 km – pod Patronatem marki Envelo – doskonały bieg dla debiutantów lub dla tych, którzy chcą się pościgać, naprawdę pościgać 🙂 Uwaga! w biegu na 2 km nie ma limitu wieku, więc jest to doskonała propozycja również dla dzieci.

Bieg na 5 km – pod Patronatem Banku Pocztowego. Wiemy jak „piątka” jest przez Was lubiana. Doskonały dystans dla wszystkich, zarówno debiutantów jak i doświadczonych biegaczy. 

Bieg na 10 km – dla nieco bardziej zaawansowanych zawodników. Zapewne w tej grupie znajdą się też debiutanci na tym dystansie – jeżeli również się do nich zaliczasz, zabierz ze sobą coś do picia i nie zaczynaj za szybko! 

Triada biegowa – prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią wyzwania! Decydujesz się na to rozwiązanie? Świetnie! Pamiętaj, musisz pokonać każdy z dystansów: 2 km + 5 km + 10 km w ciągu trzech różnych dni, w zakresie 10-18 października. Nie musisz biec dzień po dniu. 

W październiku 2020 Poczta Polska obchodzić będzie 462. urodziny. To kolejna rocznica ustanowienia przez króla Zygmunta II Augusta stałego połączenia pocztowego między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń oraz 500. rocznica urodzin założyciela Poczty!
 
Uczczenie urodzin to jeden aspekt tego wydarzenia, drugim, równie ważnym jest zebranie środków na potrzeby młodych sportowców z małych miejscowości. Ten piękny cel realizuje Fundacja Pocztowy Dar, która działa nieprzerwanie od 2010 roku, a od 2012 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.
5 zł z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczona właśnie na potrzeby szkolnych klubów sportowych z małych miejscowości. Każdy z biegaczy może przeznaczyć dodatkowe środki w czasie rejestracji do biegu.

TUTAJ zarejestrujesz się do biegu.

Po zarejestrowaniu się do biegu, możesz pobrać swój numer startowy. Śmiało, możesz pochwalić się nim w mediach społecznościowych. Wszak to ciekawe wydarzenie, a Ty bierzesz w nim udział.

Po wydarzeniu wyślemy do Ciebie Twój numer startowy, na pamiątkę. 

Zapoznaj się z ZASADAMI naszego Wirtualnego Biegu Poczty Polskiej.

Znasz już zasady? Czas przygotować się do Biegu!

  1. Wyznacz sobie trasę, po której chcesz przebiec swój dystans (2 km, 5 km lub 10 km). Może to być jedna pętla lub kilka mniejszych, Twój wybór! Sugerujemy, aby wybrać taką trasę, na której nie ma przejść dla pieszych ze światłami, ponieważ obowiązuje cię przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a na przejściach będziesz tracić czas.
  2. Sprawdź czy masz naładowany zegarek/telefon, z pewnością nie chcesz, aby urządzenie wyłączyło się na kilkaset metrów przed “metą”.
  3. Weź ze sobą coś do picia i pilnuj właściwego nawodnienia.
  4. Odlicz sobie w myślach lub na głos… 3, 2, 1 START
  5. Przebiegnij wybrany dystans: 2 km, 5 km lub 10 km i wyłącz swoje urządzenie rejestrujące.
  6. Po biegu uzupełnij płyny. Odpocznij.
  7. Wejdź na Bieg Poczty Polskiej gdzie znajdziesz formularz do przesłania swojego wyniku. Uzyskany wynik możesz wpisać tylko raz. Pamiętaj, aby zgłoszenie było kompletne, zawierające zdjęcie lub zrzut ekranu z Twojej aplikacji, gdzie będziemy widzieli trasę, którą biegłeś/biegłaś.
  8. Na naszej stronie znajdziesz rezultaty wszystkich Uczestników biegu. Będziemy je uzupełniać systematycznie.
  9. Jeżeli podejmujesz wyzwanie pokonania całej triady, czyli przebiegnięcia 2 km + 5 km + 10 km, całą procedurę musisz przejść 3 razy, ponieważ każdy z dystansów biegniesz w ciągu 3 różnych dni (oby w zakresie 10-18 października)

Będzie nam miło, jak zrobisz sobie zdjęcie przed biegiem, a może w trakcie i po. Wyślij je do nas na Facebooku, podziel się tą chwilą!

REJESTRACJA DO BIEGU

 

Jeżeli masz pytania, napisz do nas na zapisy@bialystokbiega.pl

Pamiętaj, aby zachować dystans społeczny i przestrzegać zaleceń dotyczących koronawirusa. Obecnie obowiązujące zasady i ograniczenia.

  • Partnerzy