15 września 2020

Pocztowa Grupa Biegowa

Podziel się ze znajomymi

Działając biznesowo jednocześnie w całej Polsce, a zarazem blisko lokalnych społeczności, Poczta Polska angażuje się w sport w unikalny sposób. Spółka koncentruje się na promocji zdrowego stylu życia, popierając przede wszystkim lokalne i oddolne inicjatywy, a także na budowie kultury korporacyjnej poprzez sport pracowniczy. Całość wpisuje się w strategię CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu) firmy, a wspieranie sportu jest jednym z celów, których realizacja ma przyczynić się do zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.

Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć, które również od lat wpisało się w sportowy kalendarz, są biegi z udziałem Pocztowej Grupy Biegowej. Biegacze uczestniczą nie tylko w biegach wewnętrznych, ale przede wszystkim rywalizują na najróżniejszych dystansach podczas najważniejszych zawodów rozgrywanych w Polsce, jak i za granicą..

Pocztowa Grupa Biegowa w 2017 roku zajęła I i III miejsce w sztafecie podczas NUD w Krakowie – Nocnym Biegu 12h (PGB wystawiła dwie sztafety). Rok później nasi zawodnicy całkowicie już zawłaszczyli miejsca na podium na tej imprezie – trzy sztafety zajęły I, II i III miejsce.

Pocztowa Grupa Biegowa od początku aktywnie uczestniczy w ogólnoświatowym biegu charytatywnym Wings for Life. Podczas zawodów zbierane są fundusze na rzecz badań poszukujących drogi leczenia chorób związanych z przerwanym rdzeniem kręgowym.

PGB to przede wszystkim ludzie, relacje, przyjaźnie. Obecnie zarejestrowanych i czynnie biegających w zawodach jest 180 Pracowników.

Największym wydarzeniem sportu pracowniczego, poza aktywnością grupy biegowej, są Letnie Igrzyska Olimpijskie, które pod nazwą I Spartakiady Pracowników Poczty Polskiej zadebiutowały już w 1995 roku. Imprezę ogólnopolską poprzedzają eliminacje na szczeblach rejonowych i regionalnych, m.in. w konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 100 m, 400 m, 800 m, 1000 m, biegi przełajowe, skok w dal, pchnięcie kulą, a także w pływaniu, kajakarstwie czy też grach i zabawach sprawnościowych (sztafety pracownicze). Do głównych „flagowych” imprez KSiT należą także Igrzyska Zimowe, mistrzostwa w Żeglarstwie Turystycznym oraz coroczny Bieg o Puchar Prezesa Poczty Polskiej.

Poza tą grupą zawodów popularnością cieszą się rozgrywane zarówno na trawie, jak i na hali turnieje piłkarskie, w tym najważniejsze Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników w Piłce Nożnej. Obok nich organizowane są również  imprezy siatkarskie, zarówno na hali, jak i rozgrywki w siatkówkę plażową. Co roku jest też miejsce dla na mistrzostw koszykarskich. Najlepsi sportowcy w wybranych dyscyplinach reprezentują Pocztę Polską na międzynarodowych turniejach narodowych operatorów pocztowych.

Ważną częścią działalności Komitetu są także imprezy o charakterze turystycznym. Do nich należą bardzo lubiane przez pocztowców rajdy po niemal wszystkich pięknych zakątkach naszego kraju. Podobne zainteresowanie pracowników dotyczy również spływów kajakowych, przekraczających nawet granice Polski.

  • Partnerzy